Bílá nebo barevná?

Vitex každý rok vydává svou barvu roku. Pro rok 2021 je to blankytně modrá - barva naděje a nových zítřků. Nic méně bílá, jako základ stěn zůstává a k ní se přidávají doplňkové barvy. Nechte se inspirovat v naší galerii.....

Kde použít antibakteriální barvu?

Antibakteriální barvy jsou cenově dražší než obyčejné základní barvy. Není však potřeba malovat zdi až ke stropu nebo celý pokoj. Barvu můžete dát jen do výšky cca 150cm - 170cm a dále pokračovat klasickou barvou Vitex (omyvatelné Vito, nebo vysoce otěruvzdorná Vista Distemper). Barvy na sebe krásně navazují a tvoří tak funkční celek.

Litry vs. kilogramy a vydatnost

Při nákupu barev se často řídíme cenou. Dobře se však podívejte zda je barva v kilogramech nebo litrech. Balení 10l barvy od Vitexu může mít až 17kg. Cena tedy není hlavním kritériem, ale to, co si za své peníze odnesete.

Dalším důležitým kritériem je vydatnost z litru. Na baleních bývá údaj o vydatnosti z litru a nebo z celého balení. Barvy Vitex mají někdy až dvojnásobnou vydatnost. Znamená to tedy, že tam kde byste potřebovali balení dvě, Vám od Vitexu bude stačit balení jedno.

Barvy Vitex jsou ve vydanosti z litru velice výhodné.